Close
(0) produkte
Shporta e blerjeve nuk ka ende asnjë produkt!
Të gjitha kategoritë
  Filters
  Gjuha / Valuta
  Kërko

  Dieta Ketogjenike

  17 000 Lekë
  Përdoret për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e gjendrës tiroide, për njerëz me probleme nervore (migrenë, depresion, ankth, Parkinson, Alzheimer, etj) si dhe për njerëz me problemet e celiakisë ose të sindromës të zorrës së irrituar. Mund të aplikohet mbi 18 vjeç. Për femrat post partum ose në gjidhënie, duhet të konsultoheni me mjeken tonë për ndjekjen e kësaj diete.

  Me menunë ketogjenike trupi kalon në një lloj gjendje metabolike, e cila quhet ketozë, ku organzimi djeg yndyrë për “karburant” dhe prodhon pak fragmente karboni (të quajtura ketone) si produkt metabolik. Normalisht trupi ynë djeg karbohidrate për “karburant”, burimi kryesor i energjisë për trurin, zemrën rruazat e kuqe dhe shumë të tjera. Kur trupi kalon në ketozë, ne ndihemi më pak të uritur dhe është më e lehtë të konsumojmë më pak ushqim se zakonisht. Si e tillë është menuja ideale për të rënë në peshë. Dieta Ketogjenike është një menu e larmishme e ndërtuar nga katër javë me vakte të ndryshme e kombinime unike.

  Çdo vakt përfshin një burim kryesor proteinik si fileto pule, fileto salmoni, fileto koce, fruta deti, biftek viçi, etj, perime ose sallatë si dhe bulmet. Vaktet kanë 450 – 550 kcal me raport 5-10% karbohidrate, 30% proteinë dhe 60% yndyrë. Yndyrna derivon nga burime të pangopura dhe të shëndetshme si vaj ulliri, avokado, ullinj, etj. Ritmi i rënies në peshë është 4 – 7 kg në muaj në varësi të metabolizmit tuaj dhe të kg mbipeshë.

  • 450-550
   kCal
  • 5-10%
   karbohidrat
  • 30%
   protein
  • 60%
   yndyrë
  285 euro / muaj (drekë & darkë)
  150 euro / muaj (drekë)
  Shkruani një vlerësim për produktin
  • Vetëm përdoruesit e regjistruar mund të shkruajnë komente
  *
  *
  • E keqe
  • Shkëlqyeshëm
  *
  *
  *

  Me menunë ketogjenike trupi kalon në një lloj gjendje metabolike, e cila quhet ketozë, ku organzimi djeg yndyrë për “karburant” dhe prodhon pak fragmente karboni (të quajtura ketone) si produkt metabolik. Normalisht trupi ynë djeg karbohidrate për “karburant”, burimi kryesor i energjisë për trurin, zemrën rruazat e kuqe dhe shumë të tjera. Kur trupi kalon në ketozë, ne ndihemi më pak të uritur dhe është më e lehtë të konsumojmë më pak ushqim se zakonisht. Si e tillë është menuja ideale për të rënë në peshë. Dieta Ketogjenike është një menu e larmishme e ndërtuar nga katër javë me vakte të ndryshme e kombinime unike.

  Çdo vakt përfshin një burim kryesor proteinik si fileto pule, fileto salmoni, fileto koce, fruta deti, biftek viçi, etj, perime ose sallatë si dhe bulmet. Vaktet kanë 450 – 550 kcal me raport 5-10% karbohidrate, 30% proteinë dhe 60% yndyrë. Yndyrna derivon nga burime të pangopura dhe të shëndetshme si vaj ulliri, avokado, ullinj, etj. Ritmi i rënies në peshë është 4 – 7 kg në muaj në varësi të metabolizmit tuaj dhe të kg mbipeshë.

  • 450-550
   kCal
  • 5-10%
   karbohidrat
  • 30%
   protein
  • 60%
   yndyrë
  285 euro / muaj (drekë & darkë)
  150 euro / muaj (drekë)